Energia ze słońca!

 

Słońce to olbrzymie źródło energii, dzięki której istnieje życie na ziemi. Do zewnętrznej warstwy atmosfery dociera aż 1,36 kW/m2 promieniowania słonecznego.

Panele fotowoltaiczne zamieniają to promieniowanie na energię elektryczną. Słońce świeci cały czas i nikt mu tego nie zakaże. Raz kupione panele mają żywotność nawet do 30 lat. Po tym czasie nadal produkują prąd, ale z odrobinę mniejszą sprawnością. Fotowoltaika to inwestycja na lata, dzięki której Twoje rachunki za prąd zmniejszą się znacząco.

 

Ale jak to działa?

 

Moduły fotowoltaiczne oświetlane są energią promieniowania słonecznego i zamieniają tą energię na prąd elektryczny. Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały, dlatego, w kolejnym kroku, prąd ten zamieniany jest w urządzeniu zwanym inwerterem/falownikiem na prąd zmienny - taki, jak w naszym gniazdku.

Prąd zmienny z falownika może zasilać urządzenia w naszym domu darmową energią elektryczną uzyskaną ze słońca. Jeżeli nie ma nas w domu, albo produkujemy więcej energii niż jesteśmy w stanie zużyć to wysyłamy energię elektryczną do sieci elektroenergetycznej, a później możemy ją odebrać z sieci.

Istnieje również możliwość magazynowania całej energii elektrycznej wyprodukowanej przez nasze panele. Wtedy potrzebujemy dodatkowo odpowiednich baterii do akumulowania energii, a nasz dom staje się całkowicie samowystarczalny elektrycznie

Czy są jakieś zalety? 

 

Oczywiście, że tak! Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od dostaw i cen prądu. Zmniejsza się Twoje rachunki za energię elektryczną. Dzięki tej inwestycji zabezpieczysz siebie i swoich bliskich, a także zadbasz o środowisko. Będziesz korzystał z czystej energii nie produkując żadnych szkodliwych substancji do powietrze, którym wszyscy oddychamy.

Jak to zrobić?

 

Skontaktuj się z nami. Dobierzemy instalacje indywidualnie pod Twoje zapotrzebowanie i uruchomimy ją. A dodatkowo przygotujemy wszystkie formalności, abyś skorzystał z dotacji, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna będzie jeszcze bardziej opłacalna!!!

Źródło: https://gminazawady.pl/2020/01/01/dofinansowanie/

Źródło: http://www.twojaenergia.pl/post1

Źródło: http://panele-sloneczne.com.pl/energia-slonca-istotne/

Ekosfera Energia Odnawialna Sp. z o.o.

ul. Czajkowskiego 48

38-400 Krosno

NIP 684-263-73-04

 

tel. 666 520 905  ekosfera.dotacje4@wp.pl

tel. 666 813 149  ekosfera.dotacje5@wp.pl